Aminokwasy proste
Aminokwasy proste odgrywają bardzo dużą role w regeneracji i budowie mięśni. Zapotrzebowanie na nie jest wzmożone podczas intensywnego treningu. Do najpopularniejszych aminokwasów prostych możemy zaliczyć argininę, cysteinę oraz glicynę.
2018-09-14, 11:59

Rola aminokwasów prostych

Aminokwasy proste to materiał budulcowy dla człowieka. To czynniki niezbędne w tworzeniu białka. Do pozytywnych wpływów dostarczania odpowiedniej ilości aminokwasów prostych możemy zaliczyć także przyspieszenie regeneracji po intensywnym treningu oraz wspierają rozbudowę masy mięśniowej. Aminokwasy dzielą się na dwie grupy egzogenne i endogenne czyli proste. Ciężki i wzmożony trening wzmaga większa zapotrzebowanie na aminokwasy proste, ponieważ samodzielna produkcja organizmu już nie wystarcza. Dlatego tak ważne jest uzupełnienie diety o aminokwasy przez sportowców oraz kulturystów. 

Arginina czyli jeden z rodzajów aminokwasów prostych

Rodzaje aminokwasów prostych

Do najbardziej popularnych rodzajów aminokwasów prostych możemy zaliczyć alaninę, która zapobiega rozpadowi tkanki mięśniowej, następnie argininę mającą pozytywny wpływ na układ odpornościowy, cysteinę wspomagającą utrzymanie wysokiej formy, glutaminę odgrywającą role w transporcie azotu w organizmie oraz kwas glutaminowy pobudzający neuroprzekaźniki mózgu. Aminokwasy proste są nam najbardziej potrzebne w okresie wzmożonego wysiłku dlatego najlepiej jest je przyjmować natychmiast po zakończonym treningu oraz przed snem. Dostępne w sklepach z suplementami aminokwasy znajdziemy w postaci kapsułek oraz łatwo przyswajalnego proszku.

Aminokwasy proste

KONTAKT / AUTOR
Body House
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy